Jak poradzić sobie po nadużyciu seksualnym?

Witam, mam spory problem. Parę lat temu zostałam zgwałcona byłam wtedy pod wpływem alkoholu i mdlalam ze stresu. Przerabialam temat z psychologiem. Wydaje mi się że wszystko gdzieś tam mam poukładane .. ale czasem zdarzają mi się migreny, trzęsą mi się wtedy ręce i pęka mi głowa, żadne tabletki na to mi nie pomagają (przeciwbólowe). Odczuwam wtedy przy takich napadach ogromny stres z którym nie jestem sobie w stanie poradzić, rycze jak dziecko. Zdaje sobie sprawę że to co dzieje się w mojej głowie nie jest adekwatne do niczego co się akurat dzieje bo niczym się wtedy nie stresuje, to co się dzieje to tylko w mojej głowie... Jak sobie z tym poradzić?

Szanowna Pani,

Zdarzenie traumatyczne warto przepracować z psychoterapeutą albo wykwalifikowanym psychotraumatologiem. Warto również, by zainteresowała się Pani pracą z ciałem - np.relaksacjami, świadomym oddychaniem albo tańcem i praktykowała to,co na ten moment jest Pani najbliższe. Polecam również sesje TRE z psychoterapeutą.

Pozdrawiam Panią serdecznie.