Jak porównać wyniki prolaktyny?

Witam. Mam problem z porównaniem wyników prolaktyny gdyż mają różne zakresy referencyjne, mimo iż robiłam badanie w tym samym laboratorium. Wynik pierwszy Prolaktyna 11,5 ng/ml zakres 5,2-29,5 1h po MTC 170,2 ng/ml 2h po MTC 144,8 ng/ml. Następnie przyjmowałam Bromergon (2 tygodnie 1/4 i 2 tygodnie 1/5) po tym zbadałam Prolaktynę i wynik 18,9 zakres 3,34-26,72. Nie wiem czy lek zmniejszył czy może zwiękrzył prolaktynę czy bez zmian.

Lek. Tomasz Budlewski

Wy obu przypadkach wynik. Mieści się w granicach normy. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyzsze leczenie