Jak radzić sobie z autystycznym dzieckiem?

Witam syn jest autystykiem .jak wygasić echolalie i kręcenie różnymi przedmiotami,praktycznie tych objawów już nie było i znowu się nasiliły?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za zaufanie :)

W odpowiedzi na Pani pytanie:

1. istotnym elementem jest tzw. środowisko komunikacyjne (m. in. Rodzice, ew. społeczność przedszkolna, itp.) w którym jest pewna przewidywalność, co może się zdarzyć - po to, by Pani Synek miał możliwość przewidzieć sytuacje/zdarzenia, bez udziału nadmiaru emocji (towarzyszącej nieprzewidywalności/zmianie).
2. Istotne jest komunikowanie się z Dzieckiem w łagodny sposób
oraz komunikowanie się z Dzieckiem, w sposób jak najbardziej prosty.
3. Wyrażać zgodę na ciszę (pauzę w mówieniu).
4. Wzmacniać intencję komunikacyjna Dziecka, poprzez pochwalenie, ponowne zwerbalizowanie komunikatu i pomoc w tym Dziecku.
5. Ważnym fundamentem jest regeneracja organizmu, w czasie snu - poprzez przestrzeganie regularnych godzin snu.
6. Ważnym jest, by zadbać o komunikacje Dziecka z innymi Dziećmi.
7. Zbyt duża stymulacja sensoryczna (również) może utrudniać wygaszanie echolalii.
8. Praca terapeutyczna, pod okiem Terapeuty.

Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na Pani pytanie.

Serdeczności, pomyślności oraz radości dla Pani i Synka życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605