Jak wyciszyć echolalie u 4-latka?

Witam Państwa. Jak wyciszyć echolalie u 4 latka? Czy jest jakiś etap dziecka z zaburzeniami ze echo są bardziej nasilone lub mniej. Bylismy u dr ale zalecenia na echolalie nie dala.czy powinniśmy upominać synka komunikatem"nie powtarzaj" nie wiemy jak je eliminować. Tv ograniczyliśmy.Syn funkcjonuje dość dobrze tylko te echo mu towarzyszą. Tez spiewa po cichutku i opowiada wiersze sam do siebie. Czy to tez echolalia? Jak z nią walczyć? Czy ona wogole mija u dziecka z CZR ? Proszę o pomoc

Witam, napisała u Pani, ze u dziecka, którego rozwój jest zaburzony. Nie wiem jakie to zaburzenia rozwoju, w niektórych echolalia jest jednym z elementów współwystępujących, tak jest np. w wypadku autyzmu, upośledzenia umysłowego. Potrzebowałaby Pani znaleźć właściwego specjalistę - neurologopedę, pedagoga zajmującego się terapią dzieci,z tego typu zaburzeniem rozwoju jaki występuje u Pani syna. Echolalia często jest też formą komunikowania się, można ją modyfikować, nie tylko eliminować. Pozdrawiam