Jak radzić sobie z depresją na studiach?

Choruję na depresję (nie pamiętam od ilu lat), biorę leki i w tym roku postanowiłam pójść na studia II stopnia. Moi rodzice są przeszczęśliwi, a moja terapeutka mówi, że jest ze mnie dumna... Problem w tym, że jest dopiero koniec października, a ja już czuję, że nie daje rady. Mój mózg jest "zablokowany". Panicznie boję się wychodzić z domu i spotykać z ludźmi z uczelni. Nie wiem jak powiedzieć o tym rodzicom, którzy stale mówią mi jakie to ważne, bym skończyła studia magisterskie :/ Pomocy!

Witam, rozumiem jak Pani jest trudno, spełnia Pani oczekiwania rodziców, chodzi na terapię, z której zadowolona jest terapeutka, natomiast Pani problemy ze zdrowiem pozostają nadal i wraz z podjęciem studiów nasilają się, w tej sytuacji nie można dłużej udawać, że nic się nie dzieje, trzeba szczerze porozmawiać z rodzicami i terapeutką, powiadomić ich jak się Pani czuje i jakie są Pani możliwości kontynuowania nauki dzisiaj, Pozdrawiam serdecznie