Jak radzić sobie z tymi stanami lękowymi?

Witam, mam 27 lat i jestem mama dwójki dzieci. Od roku mam stany lękowe i wiele objawów psychogennych. Miewam również bóle i skurcze nadbrzusza które trwają dość długo i często, są bardzo męczące i niepojące czy one również moga być powodem lęków? Dodam ze mam kamice żółciową.

Zaburzenia lękowe powinny zostać zdiagnozowane przez psychologa, psychoterapeutę lub lekarza psychiatrę i jeśli taka diagnoza zostałaby potwierdzona, wówczas wspólnie ze specjalistą należy ustalić kierunek działania - zazwyczaj zaczynając od psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym, a w przypadku silnych objawów lęku dodatkowo wspomagając się leczeniem farmakologicznym.