Jak rozmawiać o takich sprawach z partnerem?

Witam.od ponad dwóch lat jestem w związku i mieszkamy razem z moim narzeczonym. Poniewaz bralam benzo uzaleznilam sie i bylam na odwyku dwa miesiące w klinice. Wczesniej moj partner mial profile randkowe na ktore juz nie wchodzil.ale do sedna gdy wyszlam z kliniki coraz bardziej moj partner byl chlodny wlasciwie zawsze taki byl ale zauwazylam dziwne smsy z golymi kobietami ktore zablokowalam u niego w telefonie.Gdy zapytalam bylo milczenie i slowa ze za duzo szukam.Ze jest szczęśliwy ze mną i nic nie szuka wtedy straciłam do niego zaufanie. Jestem u kresu sil zrobilam sie nerwowa o wszystko go podejrzewam jedyne co zaczal mnie wiecej przytulac rozmieszać i duzo mi pomaga w domu ale Ja nie moge mu tego wybaczyć tych stron ze snap czat czy sex.pl Jest mi z tym źle. Naprawde moj partner jest bardzo skryty ciezko od niego cokolwiek wyciagnac a ja jestem gadula i mowie w prost co mnie boli.Czy jest sposób abym to przetrwała ?dziękuję za czas mi poświęcony

Przede wszystkim ważne jest, żeby rozważyła Pani dwa aspekty - pierwszy, dlaczego tak bardzo zabolało Panią oglądanie przez narzeczonego stron internetowych. jaka Pani potrzeba lub sfera została w ten sposób naruszona i czy można ją odbudować. Drugi aspekt to zaufanie do narzeczonego - z tego, co Pani tutaj pisze, on rozumie Pani sprzeciw i stara się pokazać Pani, że mu na Pani zależy. Trzeba zatem zastanowić się, na ile ma Pani realne powody do czucia się zagrożoną, a na ile są ne wynikiem różnych innych Pani doświadczeń. Myślę, że warto skorzystać z konsultacji psychologicznej, podczas której będzie Pani mogła skonfrontować się z prawdziwymi Pani myślami i odbiorem sytuacji między Państwem. Tylko wówczas możliwe będzie podjęcie świadomej decyzji i wejście w związek z pełnym zaangażowaniem lub rezygnacja z dalszej wspólnej drogi. Życzę powodzenia, a w razie potrzeby służę pomocą. Dominika Wieland-Lenczowska