Jak schudnąć przy niedoczynności tarczycy?

Witam! Mam 26 lat, 125kg wagi (i ciągle rośnie) przy wzroście 178cm. Mam niedoczynność tarczycy ,leczę się od pół roku, biorę 2 tabletki dziennie Letrox. niby wszystko jest w normie, ale ja ciągle rosnę, nie mieszcze się w ubrania, jestem załamana. Czego powinnam unikać przy tej chorobie aby skutecznie schudnąć i co mam jeść w mojej diecie.Czy są produkty których nie powinnam jeść w żadnym wypadku?Proszę o pomoc i przykałdową dietę! Dziękuje za okazaną pomoc!

Witam! W tym przypadku przede wszystkim konieczne jest skuteczne leczenie choroby podstawowej czyli niedoczynności tarczycy. Pełne wyrównanie jej funkcji może potrwać nawet wiele miesięcy. W tym czasie powinna Pani pozostać pod stała opieką endokrynologa. W diecie bezwzględnie przeciwwskazane są słodycze, wszelkiego rodzaju fast-foody, słodkie napoje oraz białe pieczywo. Należy zadbać również o regularny wysiłek fizyczny. Jego systematyczne podejmowanie przyspiesza metabolizm i sprawia że łatwiej zrzucić zbędne kilogramy.