Jak usunąć ołowiany śrut z nogi?

dzień dobry mam w nodze i kolanie śrut ołowiowy mam go już dwa lata może mi się cos stac od niego kto może mi pomuc go usunąc jestem za granicą?

Nie odpowiem Panu konkretnie na Pana pytania bez analizy zdjęć rentgenowskich, bezpośredniego badania Pana. Nie wiem jaka jest dokładna lokalizacja śrutu (głównie czy wewnątrzstawowo czy pozastawowo). Taki zabieg usunięcia śrutu może wymagać hospitalizacji i usuwania ciała obcego pod kontrolą lampy rentgenowskiej. Musi Pan w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem, który po badaniu Pana i analizie dokumentacji obrazowej wyjaśni dalszy sposób postępowania.