Jak usunąć tatuaż u 32-latka?

Witam, od jakiś 7 miesięcy zmagam się z tatuażem(dość spory na powierzchni barku i ramienia, kolor czarny) który postanowiłem usunąć. Tatuaż był robiony w profesjonalnym studiu, jeżeli chodzi o higienę i narzędzia. Przez ten okres byłem na 3 zabiegach laserowych, podczas których był używany laser typu picosure i prawdopodobnie Q-switch na jeden sesji. Na chwile obecną nie jestem zadowolony z tych 3 zabiegów, tatuaż jest nadal mocno widoczny i powstały blizny. Zabiegi wykonuję w warszawskiej klinice, która wydaję się być profesjonalna. Nie wiem co jest przyczyną słabych wyników, może zmienić miejsce w którym wykonuję zabiegi. Proszę o poradę i z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Laser pikosekundowy jest najlepszym obecnie dostępnym sprzętem, służącym do usuwania tatuażu. Proszę swoje wątpliwości przedyskutować z lekarzem, który wykonuje u Pana zabiegi. Proszę pamiętać o bezwzględnej ochronie przeciwsłonecznej miejsc poddanych laseroterapii oraz odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej.