Jak walczyć ze wzwodem podczas zajęć?

Mam dziwny problem. Czasem dostaję wzwodu podczas wykładu/zajęć na uczelni. W takiej sytuacji praktycznie do zera spada koncentracja i robię się bardzo senny. Co może być przyczyną takiego wzwodu? Albo jak temu przeciwdziałać? Dodam tylko, że jak już taki wzwód się pojawi to nie sposób się go pozbyć. Utrzymuje się często do samego końca lekcji. Musiałbym się przespacerować (najlepiej na chłodnym wietrze), ale ta opcja zwykle odpada podczas zajęć ;/

Dzień dobry!

Mimowolne wzwody w ciągu dnia zdarzają się większości chłopców i młodych mężczyzn w okresie dojrzewania, rzadziej mężczyznom starszym. Zazwyczaj wiąże się to z nierozładowanym napięciem seksualnym (kiedy mężczyzna nie współżyje ani nie masturbuje się), myślami i fantazjami seksualnymi oraz dużą pobudliwością - nawet obiektywnie niewielki bodziec wystarczy, aby wywołać podniecenie.

Pozdrawiam!