Jak zachęcić dwulatka do spożywania posiłków?

Moj synek ma skonczone 2 latka a nie chce jesc "normalnych"posilkow. Probowalam wielu metod niestety bez powodzenia. Jak go zachecic? W jaki sposob wprowadzic prawidlowe posilki?

Witam. Posiłki powinny wyglądać apetycznie, być zróżnicowane kolorystycznie i pod względem tekstury oraz urozmaicone smakowo. Wtedy są chętniej spożywane przez malucha. Najlepiej jeśli dziecko stopniowo będzie przyzwyczajać się do nowych produktów i jeśli będą one podawane w otoczeniu innych produktów, które spożywa bez problemów. Po więcej porad żywieniowych zapraszam na moją stronę www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam.
Proszę synkowi robić kanapki np. w kształcie pociągu, motylka, biedronki itp. niech te posiłki będą w formie zabawy. Proszę też przy dziecku nie mówić, że coś jest nie dobre, dzieci często biorą przykład z rodziców w tym wieku. Warto też zapytać na co dziecko ma ochotę i może niech synek pomaga w przygotowaniu posiłku ( np. wymiesza gotowe składniki na sałatkę, doprawi solą lub pieprzem), piec ciasteczka, lepić pierogi itp.
Pozdrawiam Julita Krawczyk