Jaka jest przyczyna czerwonej twarzy?

Jakiej mogą być przyczyny zaczerwienień na twarzy? Mam je tak jakby nad ustami po lewej i prawej stronie koło nosa, a także poniżej ust po lewej i prawej stronie. Można to porównać do wyglądu twarzy po mocnym wytarciu twarzy ręcznikiem.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zaczerwienienia występujące na twarzy mogą mieć wiele przyczyn, do których w szczególności należą: źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji cery, alergie pokarmowe, długie wystawienie twarzy na działanie promieni słonecznych, działania niepożądane niektórych leków, czy trądzik różowaty.

Po pierwsze musi Pan ustalić, czy w ostatnim czasie nie stosował jakichś nowych kosmetyków do cery, które mogłyby wywołać zaczerwienienie. Należy się również dowiedzieć, czy jakiś pokarm nie wywołał reakcji alergicznej.

Przy pierwszej fazie trądzika różowatego także mogą wystąpić czerwone plamy na twarzy. W takim przypadku zalecamy rozpoczęcie uważnie dobranej pielęgnacji twarzy, w celu zahamowania dolegliwości.

Aby jednoznacznie określić powód takiego stanu, wskazany jest osobisty kontakt z dermatologiem, który będzie w stanie postawić dokładną diagnozę i zaproponować dalsze postępowanie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym opisywanego problemu:

https://zdrowie.parenting.pl/plamy-na-twarzy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.