Jaki jest najlepszy zabieg dający szybki efekt w usuwaniu blizn potrądzikowych?

Witam, chciałam zapytać jaki jest najlepszy zabieg dający szybki efekt w usuwaniu blizn potrądzikowych? Jestem po 4 zabiegach laserem frakcyjnym co2 i po zabiegu z zastosowaniem dermapenu z kwasem TCA i niestety ani jedno ani drugie nie przyniosło zadowalających rezultatów.. Czytałam że jednym z najlepszych jest właśnie laser co2, jednak trochę się zrazilam i zastanawiam się, czy zabieg ten byl aby na pewno profesjonalnie wykonany, czy lekarz celowo nie zwiększal odpowiednio parametrów aby kolokwialnie mówiąc "zarobić" na mnie i czy zapewnienia niektórych lekarzy dermatologow, że nawet po 2 zabiegach już powinny te blizny praktycznie zniknąć, są prawdziwe? Bardzo proszę o odpowiedź i o rozwianie wątpliwości, bo niestety już sama nie wiem komu zaufać i co dalej robić w tym kierunku. Pozdrawiam

Ilość niezbędnych do uzyskania satysfakcjonujących efektów estetycznych zabiegów laserem co2 zależy od wielu czynników, przede wszystkim od rozległości blizn, ich głębokości oraz cery i tolerancji pacjenta, a także od klasy lasera i dobranych indywidualnie parametrów. Kolosalne znaczenie ma także rygorystyczne stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. 2 zabiegi to zdecydowanie zbyt mało. Mi zdarza się leczyć Pacjentów dwa lata, i wykonać w tym czasie np. 8 zabiegów. Uważam, że sugestia, że lekarz chciał "zarobić" jest chybiona - niezgodna z etyka lekarską. Poza tym, mówić w bardzo żołnierskich słowach, lepszy zadowolony pacjent po 2 zabiegach, niż niezadowolony po 4. Prędzej parametry mogły być niskie, bo Pani ma reaktywną skórę. Proponuje znaleźć lekarza, któremu Pani zaufa, I porównać zdjęcia przed i po - widzimy siebie codziennie w lustrze i często nie zauważamy dyskretnych zmian, a tak naprawdę zabiegi przynoszą oczekiwane efekty, oczywiście z zachowanym marginesem bezpieczeństwa dla Pacjenta.

Dzień dobry, w przypadku usuwania blizn czy przebarwień a także wielu innych zmian estetycznych nie da się z góry ocenić, który zabieg da najlepsze efekty w konkretnym przypadku. Z doświadczenia wiem czy ten sam rodzaj zabiegu u jednej osoby da wspaniałe efekty po 3 zabiegach a z kolei u drugiej potrzeba wykonać 6. Efekty zabiegowe to kwestia wielu indywidualnych czynników.
pozdrawiam