Jakie badania w kierunku candida?

Witam Chciałem zadać pytanie odnośnie możliwości wykonania badań w kierunku grzyba candida.Jakie badania prócz badania próbek kału można w tym kierunku wykonać ponieważ wiem ze badanie kału nie w 100% decydujące.

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy od tego gdzie podejrzewa Pan grzybicę???? Należy wykonać posiew materiału z miejsca zakażonego. Co do kału proszę poprostu wykonac badanie z 3 oddzielnych próbek kału tj z kilku kolejnych dni.