Jakie leki przeciwbólowe mogę stosować biorąc Escitil?

Witam. Przyjmuję escitil. Jakie środki przeciwbólowe mogę przyjąć w razie konieczności?

Redakcja abcZdrowie

Witam, to zależy, o jaki rodzaj bólu chodzi. W przypadku leków antydepresyjnych z grupy SSRI należy być ostrożnym i informować lekarzy o zażywanym leku, gdyż jest duża grupa leków mogących wchodzić z antydepresantem w interakcje. Bezpieczne będą leki zawierające paracetamol i ibuprofen – zażywane okazjonalnie i według wskazań producenta. Kategorycznie nie wolno zażywać leków opiodiowych (o działaniu przeciwbólowym) i przeciwmigrenowych. Proszę poinformować swojego lekarza prowadzącego o zażywaniu leków przeciwbólowych – wskaże, które są bezpieczne oraz w jakiej dawce. W razie wystąpienia działań niepożądanych lub nasilenia dolegliwości, proszę zaprzestać stosowania leków przeciwbólowych. Zachęcam również do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym możliwych interakcji pomiędzy lekami przeciwdepresyjnymi i innymi lekami: https://portal.abczdrowie.pl/antydepresant-i-srodek-przeciwbolowy-zle-polaczenie. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.