Jakie środki można stosować w przypadku silnego łupieżu na głowie?

Dobry wieczór, Chciałbym uzyskać informację ze strony dermatologa, jakie środki można stosować w przypadku silnego łupieżu na głowie, w ostatnim czasie bardzo mi on doskwiera, często sypie się dużo małych żółtych płatków z głowy Pozdrawiam serdecznie
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 7 miesięcy temu

Witam.

Za nim odpowie na Pańskie pytanie dermatolog niech Pan pozwoli odpowiedzieć na Pańskie pytanie.

Przed użyciem środków farmakologicznych lub na bazie ziół wskazane jest wykonanie podmiotowe i przedmiotowe badanie które pozwoli na odpowiednią dobrany lek lub mieszankę ziół które również odpowiednie dobrane dają odpowiedni efekt. Warto zaznaczyć, że również wymagana jest diagnostyka z krwi i z włosa już nie wspomnę o odpowiednim dobranej diecie.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata

Dietetyk

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania. Łupież to powszechny problem skórny, który może być spowodowany różnymi czynnikami. Przede wszystkim należałoby się zastanowić nad przyczynami jego wystąpienia, co pomoże w doborze odpowiednich środków. W takiej sytuacji zawsze najlepiej jest skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który może dokładnie ocenić stan skóry głowy i przepisać skuteczne leczenie.

Wśród najczęstszych przyczyn wymienia się łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczycę oraz przesuszoną skórę głowy. Dla każdej z nich metody leczenia są różne, np. stosowanie kremów i szamponów zawierających ketokonazol, a także doustne przyjmowanie suplementów zawierających kwas omega-3. Więcej na ten temat można przeczytać na naszym portalu: https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-lupiezu.

W przypadku występowania łupieżu zaleca się także stosowanie preparatów o działaniu przeciwgrzybiczym. Nie należy również zapominać o odpowiedniej diecie bogatej w cynk, witaminy z grupy B, miedź, selen i kwasy tłuszczowe.

Zachęcamy także do zapoznana się z odpowiedziami specjalistów na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-zrobic-w-przypadku-swedzenia-glowy-i-lupiezu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lupiez-i-swedzenie-glowy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lupiez-i-przetluszczanie-sie-wlosow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.