Jasny stolec z niestrawionymi resztkami pokarmów

Dzien Dobry Prosze o odpowiedz dotyczaca mojej 5 letniej corki, ktorej kupa ma jasny odcien zawierajaca niestrawione czesci jedzenia np. po zjedzeniu jablka sa w niej czastki jablka. Towarzysza temu bole brzucha i nadpobudliwosc. Nie wiem czy objaw jasnego stolca moze byc czasami normalnym objawem czy powinnam byc tym zaniepokojona. Corka ma nietolerancje laktozy i nie spozywa produktow mlecznych. Z gory dziekuje za odpowiedz Monika

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie sprecyzowała Pani, co ma Pani na myśli, pisząc "jasny stolec". Może być to bowiem wynik wielu nieprawidłowości, w połączeniu z fragmentami niestrawionego pokarmu, np. zaburzeń trawienia/wchłaniania. Tym bardziej, że dziecko jest obciążone nietolerancją laktozy. Sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą, który pokieruje dalszym postępowaniem diagnostyczno-leczniczym.