Jazda komunikacją miejską po zabiegu fotokoagulacji siatkówki

Jestem po zabiegu fotokoagulacji siatkówki, były degeneracje obwodowe. Zabroniono mi gwałtownych ruchów głowy. Czy jazda komunikacją miejską, gdzie możliwe jest gwałtowne hamowanie, jest bezpieczna? Czym konkretnie są te gwałtowne ruchy głowy? Czy można normalnie gestykulować, potrząsać głową?Czym grożą te "gwałtowne ruchy"? Jestem 2 tygodnie po zabiegu. Co z lekkim wysiłkiem typu podbiegnięcie kilku metrów do autobusu? Czy można nosić lekkie zakupy, podnosić laptop ważący ok. 3 kg? Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza okulisty aby określić efekt zabieg i zalecić odpowiednie postępowanie.