Jedzenie dziecka przed narkozą

Witam,moja corcia 7 miesieczna ma miec usuwanego naczyniaka,poniewaz jest on na luku brwiowym i ciagle rosnie a wchodzi juz w pole widzenia.propranol nie wchodzi w gre poniewaz widac juz poczatki resekcji.ile dziecko nie moze jesc przed narkoza gdy karmie piersia,jakie moga byc powiklania po narkozie ile trwa i jak wyglada przygotowanie i przebieg u tak malego dziecka.bardzo boje sie narkozy,czy zawsze intubuje sie przy narkozie?i czy wiotkosc krtani moze utrudniac narkoze.dziiekuje i pozdrawiam

O wszystkich rzeczach dowie się Pani od anestezjologa przed zabiegiem. Zwyczajowo dziecko karmione piersią nie powinno jeść na 2 godziny przed zabiegiem. Znieczulenie jest zawsze ogólne i takich maluszków. Dzieci mają kilka odmienności w budowie anatomicznej w porównaniu do dorosłych, dlatego dzieci są znieczulane przez wyspecjalizowanych w tym anestezjologów. Wiotkość krtani może utrudniać jedynie intubację a nie znieczulenie. Co do powikłań, to występują one bardzo rzadko, jednak trzeba mieć świadomość, że jak każdy zabieg, mogą one wystąpić.

Witam!
Droga pani:
1. jeżeli dziecko jest karmione piersią to karencja pokarmu wynosi 4 godziny, jezeli jest to sztuczny pokarm to 6 godzin
2. powikłań po narkozie może być dużo, jednak obecnie są stosowane nowoczesne metody znieczulenia, które minimalizują ryzyko, jednak zawsze jakieś jest, aczkolwiek częściej dotyczą osób z chorobami towarzyszącymi, których dziecko raczej nie ma
3. przygotowanie do znieczulenia polega na zakwalifikowaniu dziecka przez chirurga i anestezjologa, wykonaniu badań dodatkowych tzn. morfologii, koagulogramu i poziomu elektrolitów, grupy krwi, ewentualnym zabezpieczeniu w preparaty krwi i karencji pokarmowej, dziecko musi być zdrowe!!
4. przebieg narkozy zależy od rozległości zabiegu, do usunięcia naczyniaka w takiej lokalizacji nie obędzie się bez intubacji dotchawiczej
5. wiotkość krtani utrudnia narkozę, ale nie uniemożliwia
Pozdrawiam.