Kamica nerkowa u 4-letniego dziecka

Moje 4-letnie dziecko cierpi na kamice nerkowa, szczawianowo-wapniowa. Chciałabym się dowiedzieć, jaką ilość płynów powinnam podawać mu dziennie? Czy to ma być tylko woda? Jak powinna wyglądać dieta, co podawać maluszkowi? i jeszcze jedno - czy wyleczenie kamicy u dziecka jest tak samo trudne jak u dorosłych, czy to nie ma znaczenia?

Lek. Zbigniew Ĺťurawski

Szanowna Pani - leczenie kamicy jest rudne. Jeżeli chodzi o ilość płynu - na pewno około 1,5 l. Ale należy zastosować tak zwane "uderzenia wodne) a więc rano na czczo jak najwięcej np szklankę.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków

Szanowna Pani, dziwię się... Czy Pani chce leczyć dziecko na dość poważną chorobę samodzielnie, przy pomocy "specjalistów" z Internetu???? Proszę się zastanowić i, na razie, zapomnieć o tzw. "uderzeniach wodnych" u dziecka... Pozdrawiam www.hanecki.pl