Kiedy można rozpocząć stosowanie maści na blizny po oparzeniu Silaurun?

Kiedy można rozpocząć stosowanie maści na blizny po oparzeniu Silaurun? Córka na oparzenie na łydce najpierw miała opatrunki oczyszczające zakładane u chirurga, potem pod opatrynek nałożona była pianka, a po jego usunięciu zalecono, by smarować 2 tygodnie maścią Linomag, a następnie Silaurun. Rana dalej jest mocno czerwona, jednak nie ma żadnych strupkow, ani się nic nie sączy. Czy mogę już rozpocząć stosowanie maści na blizny? Dziękuję za pomoc!

Dzień dobry
Blizna pozabiegowa podczas gojenia się rany przechodzi fazę zapalną. W tym czasie może być zaczerwieniona, zbyt gruba.
Po upływie sześciu tygodni reakcja zapalna jest najsilniejsza, a potem stopniowo ustępuje. Jeśli w tej fazie procesu leczenia będziemy masować bliznę kilka razy w ciągu dnia i płasko ją uciskać, w dłuższej perspektywie te zabiegi mogą przynieść dobre efekty. Stosując dodatkowo maści na blizny, w większości dostępne w aptekach bez recepty, można skutecznie wspomagać masaż. Samoleczenie powinno się rozpocząć na ok. 14-21 dni po zabiegu lub po urazie - kiedy rana zdąży się już zagoić.

Na bliznę korzystnie działają zarówno składniki maści, jaki i regularne masaże. Dzięki nim tkanka jest lepiej ukrwiona, a blizna pozostaje miękka i elastyczna. Jeśli maści na blizny będą stosowane odpowiednio długo, można dzięki nim osiągnąć zauważalne efekty.
Leczenie wymaga jednak cierpliwości, gdyż preparaty trzeba wmasowywać kilka razy dziennie, często nawet przez pół roku.

I jeszcze ważna informacja:

Każdą bliznę należy przez co najmniej rok chronić przez promieniowaniem słonecznym. Blizna wystawiona na promienie słoneczne może stać się pogrubiona, zmienić kolor, może boleć i swędzieć.