Kiedy po laparoskopii mogę starać się o ciążę?

Ile czasu od laparoskopi i udrożnieniu jajowodow mogę zacząć starania o dziecko ???
KOBIETA, 29 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Wiele zależy od Pani samopoczucia, stanu zdrowia po zabiegu oraz przebiegu samej laparoskopii.

Okres rekonwalescencji może trwać nawet do 6 tygodni, dlatego ważne, żeby to lekarz, który przeprowadził zabieg określił, ile w Pani przypadku powinien trwać czas wstrzemięźliwości seksualnej. Bardzo często zdarza się, że specjaliści pozwalają na starania o ciążę już w tym samym cyklu.

Więcej informacji o laparoskopii jajowodów można znaleźć pod linkiem:

https://parenting.pl/droznosc-jajowodow-czy-laparoskopia-jest-bezpieczna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.