Kiedy syn może wrócić do żłobka po ospie?

Syn przechodził ospę, jest już 11 dni po pierwszym wyprysku, aktualni zostało mu kilka strupków, ale w miejscu gdzie był strupek jest czerwona plama, pytanie kiedy może wrócić do żłobka? I czy te plamki mu zejdą?

Uważa się, że osoba chora zakaża do czasu pokrycia strupem wszystkich zmian skórnych. Przebarwienia najczęściej ustępują samoistnie.