Klatka piersiowa lejkowata - jak pomóc dziecku z tym schorzeniem?

Witam, U mojego 3-misięcznego synka pediatra zdiagnozował klatkę piersiową lejkowatą. Co możemy zrobić żeby mu pomóc? Czy rehabilitacja u tak małego dziecka pomaga? Jaką metodą?

Leczenie zachowawcze zniekształceń klatki piersiowej obejmuje następujące rodzaje ćwiczeń korekcyjnych:
ogólnorozwojowe
oddechowe
specjalne: o charakterze kształtującym, odnoszącym się do danego typu wady klatki piersiowej lub o charakterze wytrzymałościowym, rozwijające sprawność narządów wewnętrznych
pływanie.
Ćwiczenia ogólnorozwojowe – zadaniem tej grupy ćwiczeń jest oddziaływanie na cały narząd ruchu. Mają one na celu:
zwiększenie ruchomości w stawach
usunięcie przykurczów
zwiększenie siły mięśni i podniesienie sprawności fizycznej.

Zaliczamy tu:
ćwiczenia kształtujące,
ćwiczenia gimnastyczne,
gry i zabawy,
sporty uzupełniające.