Krótkie drzemki i problemy z uśpieniem 2-miesięcznego dziecka

Witam, moja niespełna dwumiesieczna córka bardzo malo spi. W ciagu dnia są to krótkie drzemki o ile mozna je tak nazwać. Ma oczy zamknięte jak się ja buja, ale otwiera jak tylko przestanie sie bujać. Łącznie to okolo 2 godz. W nocy spi lepiej bo łącznie kolo 10-12 godz. Ale często bardzo ciężko ją uśpić. Czy powinnam sie martwic?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy nie wydają się wskazywać na jakiekolwiek patologie. Jeśli ma Pani jednak wątpliwości, sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą.