Krótkie wędzidełko napletka a stulejka

Witam od kiedy pamiętam miałem problem z ściągnięciem skóry z napletka teraz mam 16 lat i powiedziałem o tym problemie rodzicom mianowicie przypuszczałem ,że mam stulejkę. Jednak wizyta u lekarza rodzinnego oznajmiła mnie iż nie mam stulejki. Tylko mam przykrótką skórę u napletka. lekarz powiedział mi ,że to samo się rozciągnie. Ja jednak chciałbym temu pomóc jak mogę samemu rozciągnąć skórę od napletka? podczas spoczynku udaje mi się prawie odsłonić całego napletka ale to boli lekko.

Witam!
Jeśli udaje się Panu zsunąć napletek w całości, nie ma powodów do niepokoju. Nie należy jednak robić tego na silę. Dolegliwości bólowe powinny ustępować w miarę upływu czasu i regularnego odciągania napletka. Proszę spróbować zsuwać go np. podczas ciepłej kąpieli - wtedy zabieg powinien być mniej bolesny. Należy również pamiętać o dokładnej higienie delikatnych okolic.

Wiesław Mahaczek Urologia

Witam
powinien Pan udac się do chirurga dziecięceg, on oceni czy to tylko krótkie wędzidełko, jeżli tak to należy wykonac plastykę wędzidełka
p0zdrawiam