Leczenie kanałowe dolnej szóstki i opuchlizna twarzy

Na początku grudnia miałem leczony kanałowo dolna 6-kę po tym jak spuchło mi pół twarzy. Na 1 i 2 wizycie została ściągnięta cała ropa, na 3 i 4 zostało dokończone leczenie z potwierdającym zdj. RTG a następnie został zastosowany wkład k-k (1-sza wizyta 2 dni po wypelnieniu kanalow, kolejna za tydzien) oraz odbudowa korony (2 tygodnie później). Czy 4 tyg. po skończonym leczeniu kanałowym mogę odczuwać ból przy gryzieniu twardych rzeczy np. pestek dyni? Przy nagryzaniu większości nie czuje bólu.

Witam
W opisanym przez Pana przypadku prawdopodobnie były jakieś zmiany okołowierzchołkowe- dolegliwości mogą utrzymywać się do czasu ich całkowitego wygojenia. Wykonana odbudowa może być też nieco za wysoka- wystarczy ją wówczas skorygować. Czasami może doskwierać także niewielka ilość cementu użytego do zacemnetowania korony, która pozostała w szczelinie dziąsłowej. Aby rozwiać wątpliwości i ustalić przyczynę bólu proszę udać sie na kontrolę do swojego lekarza.