Leczenie osób uzależnionych od alkoholu

Byłam dzisiaj w O I Kryzysowej dla osób uzależnionych,gdzie podałam męża na leczenie z alkoholu. Okazało się że mąż mnie okłamał iż został wypisany z leczenia gdyż jak stwierdził lekarz problemu z tym niema.W ośrodku mają zaświadczenie,że mąż podjął leczenie i nic więcej a wypisać go nie mogli-bo tego nie robią.Cóż z tego że przez 6 mieś,nie pił jak od V.2014 znowu to samo. Czy ten związek ma wo gule sens.Ja już się poddałam i mam dość,a on nadal nie widzi swojej winy.Obwinia innych wokół

Dzień dobry,

Najlepiej jak w swojej okolicy znajdzie Pani pomoc dla samej siebie - np.: w Ośrodku Leczenia Uzależnień (w większości jest możliwość terapii/wsparcia dla bliskich osoby uzależnionej), lub prywatnie.

Witam. Na tak postawione pytanie nikt pani nie odpowie, ponieważ to jest pani życie i będzie pani żyła w konsekwencjach tych decyzji. Dlatego warto podjąć psychoterapię psychoanalityczną, aby dotrzeć do korzeni powstania i podejmowania relacji z mężczyznami, którzy zamiast szczęścia przynoszą pani ból i cierpienie. Ma pani prawo do życia wolnego od bólu. Powodzenia

Witam,
w chorobie alkoholowej istotną rolę odgrywają mechanizmy uzależnienia. Szczególnie dotkliwy jest mechanzim iluzji i zaprzecznia, dzięki któremu Pani mąż nie widzi problemu i może wciąż sam siebie oszukiwać, że jest zdrowy.
Pisze Pani o swojej bezradności, o próbach ratowania związku, o tym, że ma Pani dość. Warto posłuchać swoich odczuć i porozmawiać o nich z psychoterapeutą. Uzyska Pani wsparcie, ale również będzie Pani mogła przyjrzeć się swojemu związkowi, swojej roli w nim oraz podjąć decyzję, co do przyszłości.
Jeśli potrzebowałaby Pani terapii na NFZ, proszę poszukać w oklicy Poradni Leczenia Uzależnień (niepotrzebne jest do niej skierowanie) lub Poradni Zdrowia Psychicznego (ze skierowaniem od lekarza rodzinnego).

Życzę powodzenia!