Lęk przed rozmową o seksie

Mam 20 lat, jestem płci żeńskiej. W moim domu seks był tematem tabu, panowało przekonanie, że nie istnieje coś takiego. Nie interesowało mnie to, aż do teraz. Nie zamierzam nic robić, ale zadaję sobie na ten temat pytanie, z jednej strony ciekawi mnie to, z drugiej strony się wstydzę. Boję się, że zadawanie pytań na ten temat to coś złego. Czuję się z tym okropnie. Powoli zaczynam interesować się płcią przeciwną. Nie wiem, kogo zapytać. Boję się kary za to. Czy to normalne i skąd się to wzięło?

Zadawanie pytań na temat seksu to nic niewłaściwego i zdecydowanie nie powinno się za pytanie o seks kogokolwiek starać. A co do wstydu - trzeba się z nim po prostu zmierzyć zadając pytania :)

Dobrze porozmawiać z kimś, do kogo mamy zaufanie. Jeśli nie ma Pani takiej osoby, to zachęcam do zadawania pytań za pomocą tego portalu - tu jest Pani anonimowa, zaś ludzie zadają tu mnóstwo pytań o seks.

Pozdrawiam!

Sama sobie Pani odpowiedziała - skoro seks był tematem tabu, czymś co "nie powinno" istnieć, może Pani odczuwać obawę, wstyd, niepokój.
Proszę ostrożnie podejść do rozmów w internecie, szczególnie na niemoderowanych forach atmosfera może być nie-zachęcająca. Może lepiej poszukać jakiejś dobrej książki?

http://www.krakowpsycholog.com.pl/