Leki obniżające popęd seksualny

Witam. W jaki sposób można dostać leki obniżające popęd seksualny? Mam ogromne potrzeby seksualne, nigdy nie uprawiałem seksu i nie będę go nigdy uprawiać, bo po prostu nie mam żadnych możliwości. Pozostaje mi tylko masturbacja albo prostytutki. Stąd też moje pytanie o tego typu leki. Czy one powodują jakieś skutki uboczne? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry!

Popęd seksualny jest najczęściej objawem dobrego zdrowia, stąd zazwyczaj nie stosuje się farmakologicznego obniżania go u osoby zdrowej, ponieważ byłoby to okaleczenie.

Jednocześnie farmakologiczne zniesienie libido oddziałuje głównie na sferę biologiczną, a nie musi zmienić nawyków psychologicznych, sposobu myślenia o seksie, uczuć związanych z brakiem kontaktów seksualnych, emocjonalnego stosunku do swojej seksualności itp.
Innymi słowy - efekt mógłby okazać się dla Pana niesatysfakcjonujący, nie rozwiązać problemu.

Zachęcam przede wszystkim do konsultacji z lekarzem seksuologiem oraz psychologiem seksuologiem, aby ocenić, czy rzeczywiście i w jaki sposób Pana libido jest nadmierne - a także, dlaczego ocenia Pan, że nie jest możliwe, aby kiedykolwiek w przyszłości miał Pan udane życie seksualne.

Proszę zgłosić się np. do Poradni Seksuologicznej lub Poradni Zdrowia Psychicznego. Będzie to również okazja do omówienia ewentualnego leczenia farmakologicznego.

Pozdrawiam!