Łuszcząca się podeszwa stopy

prawa stopa -podeszwa łuszcząca od pięciu lat usuwam naskórek.,badania nie wykazały grzybicy.Nie wiem czy stopę natłuszczać czy wysuszać?mam wrażenie że suchość jest lepsza a jak natłuszczę to podeszwa robi się miękka i znowu usuwam ,nie mam świądu -co robić

Witam! Nadmierne usuwanie naskórka różnego rodzaju peelingami i pumeksami paradoksalnie może przyczynić się do zwiększenie poziomu jego złuszczania się. Takie zabiegi przyczyniają się bowiem do przyspieszenia wzrostu komórek naskórka. Proszę spróbować powstrzymać się od tego rodzaju interwencji i dbać o odpowiedni poziom nawilżenia skóry.