Bolący, zgrubiały naskórek na podeszwie stopy

Dzień dobry, Na spodzie stopu (w miejscu wybicia) pojawił się u mnie taki zgrubiały naskórek. Zmiana jest niewielka (ok 0,5 cm), występuje w jednym miejscu, kolor biały. Zmiana sama w sobie nie wywołuje bólu, nie boli tez gdy chodzi się po dywanie lub w miękkim obuwiu. Staje się bolesna na przykład przy przejściu boso po drewnianej podłodze (wskutek ucisku w momencie 'wybicia' pojawia się ból). Bardzo proszę o poradę w jaki sposób mogę się pozbyć tej dolegliwości (jakieś kremy, żele, plastry) czy mam to samodzielnie próbować usunąć (np pumeks?) Dodam tylko ze generalnie nie mam problemu z odciskami na stopach, mam natomiast płaskostopie. Z góry dziękuje za odpowiedz!

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę, zbada ją. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl