Luźne stolce i nieprzyjemny posmak podczas stosowania antybiotyku

Dobry wieczor Jestem w trakcie leczenia antybiotykiem o nazwie klabax wlasnie zazylam 4 tabletke I czuje sie okropnie w buzi czuje caly czas okropny smak tego antybiotyku mam bardzo luzny stolec nerwowosc co mam zrobic najchetniej nie przyjmowala by. Juz tego antybiotyku zdiagnozowano u mnie zapalenie krtani I tchawicy prosze o odpowiedz dziekuje I pz

Magdalena StusiĹska

Biegunki mogą być objawem ubocznym antybiotykoterapi, podobnie niemiły smak w ustach. Jednak dla skuteczności terapii konieczne jest branie antybiotyku wg zalecen lekarza i nieprzerywanie terapii.