Problem z określeniem orientacji seksualnej

Witam, mam 32 lata i problem z określeniem swojej orientacji seksualnej. Gdy całuję się z kobietą to czuję, że zaczynam mieć wzwód, nawet jak mnie dotknie czasami, ale zaraz myślę o tym, że nie będę miał pełnego wzwodu i i już znika. Dużo się masturbowałem przez 4 lata, w sumie czuję się uzależniony. Przy partnerce na początku szybko miałem orgazm, często też nie czułem podniecenia lub nie miałem wzwodu, choć chciałem uprawiać seks. Często też wzwód zanikał podczas stosunku. Ona opisuje współżycie ze mną, że jako mam zadanie do wykonania, podczas stosunku jestem zestresowany, nie mogę też jej zadowolić, nie mogę zmienić pozycji, bo mi opada. Jak masturbuję się myśląc o kobiecie to nie mam orgazmu, ale jak tylko pomyślę np. o takiej sytuacji, że siedzi jakiś mężczyzna, nie wyobrażam sobie jego twarzy ani niczego innego, się na mnie gapi i myślę, żeby pokazał mi swojego penisa - tutaj też nie wyobrażam sobie jakiś szczególnych kształtów, tylko myślę, że jest duży, to od razu mam orgazm. Czasami wyobrażam sobie, że jestem kobietą i nie mam na sobie tej presji, że muszę mieć wzwód, że muszę uważać aby nie dojść w partnerce, przy zakładaniu prezerwatywy też mi opada. Jak byłem mały, nie wiem ile lat miałem, ale to było w przedszkolu, to głaskałem dziewczynki, ale też miałem wzwód. Jak spałem u kuzyna i bawiliśmy się, że on jest dziewczyną, a ja chłopakiem, nigdy nie miałem w tamtej sytuacji orgazmu, nawet napletka nie ściągałem. Pamiętam, że w przedszkolu bawiłem się z dziewczynkami i przedszkolanka nazwala mnie babskim królem, ostatnio ma manie patrzenia chłopakom na spodnie przy rozporku, co mnie irytuje, czasami patrzę też na dziewczynę w tym miejscu i myślę penis. Byłem u psychologa - stwierdził, że jestem DDA, czy ja jestem gejem? Na ulicy oglądam się za dziewczynami, w pracy dotykam koleżankę, jej skóra jest miła w dotyku, ma śliczne nogi, piersi, ale czuję się przy niej zdenerwowany i nie czuję wzwodu. Podczas zbliżeń często myślę o tym, czy będę miał wzwód czy nie, co mnie paraliżuje. Czasami myślę, że kobiety mnie nie podniecają. Przez 3 miesiące śnili mi się mężczyźni i miałem wtedy wzwód, ostatnio miałem sen jak dwóch facetów się kochało, ale nie miałem wzwodu i w tym śnie powiedziałem, że tego nie chcę. Dodam, że mam ochotę na seks z koleżanką z pracy, ale boję się, że nie będę miał wzwodu, że to podniecenie to wymysł mojej głowy, która broni się przed myślą, że jestem gejem, ale czy jestem? a

Witam! Problemy w sferze seksualnej nie zawsze są związane z orientacją seksualną czy niemożnością jej rozpoznania. Zwykle jest wiele innych czynników, które mogą wpływać na trudności z seksem. Pisze Pan o co najmniej kilku. Pierwszą z nich jest Pana nasilony lęk. Myśli Pan wciąż, czy utrzyma wzwód. To powoduje, że zaczyna się Pan bać i nie może faktycznie utrzymać wzwodu, a to powoduje frustrację i potwierdzenie, że jednak nie może Pan się podniecić przy kobiecie i doznać orgazmu. Kolejnym czynnikiem może być podejście partnerki do Pana roli w życiu seksualnym. Jej oczekiwania i Pana mogą nie być podobne, a Pan nie potrafi sprostać narzucanej przez nią formy współżycia. Dodatkowo może się Pan czuć zagrożony jako mężczyzna. Pisze Pan, że wyobraża sobie siebie jako kobietę. Może jest to więc problem z określeniem swojej tożsamości płciowej? Stąd mogą brać się trudności z ustaleniem, co jest dla Pana podniecające i na ile jest Pan hetero czy homoseksualny. Warto dlatego zgłosić się do specjalisty - seksuologa. Psycholog nie zawsze ma odpowiednią wiedzę oraz umiejętności, by zająć się sferą seksualną. A seksuolog (niejednokrotnie jest to również psycholog czy psychoterapeuta), może Panu zapewnić wsparcie, rzetelne informacje oraz odpowiednią pomoc przy rozwiązywaniu problemów sfery seksualnej. Skorzystanie z pomocy seksuologa może pomóc Panu odnaleźć swoją tożsamość i zaspokajać swoje potrzeby seksualne bez lęku i stresu. Pozdrawiam