Dlaczego mam obecnie problemy z erekcją?

Dzień dobry! Mam 24 lata. Mój problem polega na tym, iż ok. pięciu lat wstecz miałem bogate życie seksualne, również byłem dość długi okres czasu ze starszą kobietą o 22 lata. Potem jednak trafiłem na 3 lata do zakładu karnego, niedawno wyszedłem. Poznałem piękną dziewczynę w moim wieku, bardzo się kochamy, natomiast nie potrafię utrzymać erekcji. Bardzo szybko mi penis opada, a jak już może dojść do stosunku, to robię to tak, aby skończyć. Kiedyś każda kobieta miała ze mną orgazm, teraz to nie jest możliwe. Zastanawiam się nad jakimiś środkami farmakologicznymi. Bardzo proszę o pomoc, jednocześnie dziękując. Łączę wyrazy szacunku!

Lek. Marta Hat

Witam! Problemy ze wzwodem mogą być spowodowane zaburzeniami na tle organicznym bądź - częściej - czynnościowym, na tle psychologicznym. Fakt, że wzwód występuje podczas niektórych stosunków pozwala skłaniać się ku psychologicznej naturze problemu. Jedną z częstszych, istotnych przyczyn występowania problemów ze wzwodem jest zbyt częsta masturbacja. Powoduje ona przyzwyczajenie do tego charakteru bodźca i trudniej przestawić się na kontakt z kobietą. Nie bez wpływu może być też palenie papierosów, nieprawidłowa dieta, niedobór aktywności fizycznej. Przyczyny natury psychologicznej mogą się wiązać z występowaniem emocji, z którymi trudno sobie poradzić, przykładowo, strach przed niemożnością zaspokojenia kobiety, czy niepewność w związku. Istotnym czynnikiem przyczyniającym się do powstawania problemów ze wzwodem jest stres. Zbyt nerwowy tryb życia, codzienne problemy, brak czasu i pośpiech nie sprzyjają komfortowej atmosferze we współżyciu. Myślę, że w pierwszej kolejności należy spróbować zastanowić się nad tym, czy należałoby coś zmodyfikować w trybie życia oraz porozmawiać z partnerką na temat swoich problemów. Jeżeli we własnym zakresie nie uda się poprawić jakości współżycia, być może warto byłoby skorzystać z konsultacji seksuologa lub psychologa. Pozdrawiam serdecznie!