Trudności z odbyciem zwykłego stosunku płciowego

Witam! Mam 27 lat i mam problem z erekcją, nie wiem, czy to od masturbacji (raczej nie przesadzam z tym) czy może jest to spowodowane jakimiś innymi czynnikami. Chodzi o to, że mój penis w trakcie wzwodu jest twardy oprócz żołędzi, która tylko nieznacznie się powiększa i praktycznie jest sflaczała, że się tak wyrażę, o dziwo trzon penisa jest ok. Dlatego ciężko mi odbyć normalny stosunek zakończony penetracją, po prostu nie mogę wejść, zwłaszcza, że moja dziewczyna jest dość ciasna. Dlatego proszę o poradę, jak sobie z tym poradzić?

Witam!

Problemy ze wzwodem coraz częściej spotykane, także u młodych mężczyzn. Najczęściej do czynienia mamy z zaburzeniami czynnościowymi, na tle psychologicznym.
Należy zwrócić uwagę, czy pełny wzwód występuje podczas masturbacji oraz czy występują poranne erekcje. Taki stan rzeczy pozwalałby skłaniać się ku przyczynom czynnościowym.

Rzeczywiście tak jak Pan zauważył - jedną z częstszych, istotnych przyczyn występowania problemów ze wzwodem jest zbyt częsta masturbacja. Powoduje ona przyzwyczajenie do tego charakteru bodźca i trudniej przestawić się na kontakt z kobietą.

Nie bez wpływu może być też palenie papierosów - jeżeli Pan pali warto byłoby spróbować pozbyć się nałogu.
Korzystny wpływ ma na poprawę ukrwienia ma aktywność fizyczna.

Bardzo ważną przyczyną zaburzeń wzwodu mogą być problemy natury psychologicznej.
Emocje, bardzo często nieświadome, mogą przyczynić się do braku wytrysku. Przykładowo, strach przed niemożnością zaspokojenia kobiety, czy ukryta złość w stosunku do partnerki. Istotnym czynnikiem przyczyniającym się do powstawania problemów ze wzwodem jest stres. Zbyt nerwowy tryb życia, codzienne problemy, brak czasu i pośpiech nie sprzyjają komfortowej atmosferze we współżyciu.

Myślę, że w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na zdrowy tryb życia (zrezygnować z palenia papierosów, picia alkoholu oraz narkotyków, zwrócić uwagę na zdrową dietę i aktywność fizyczną, postarać się ograniczyć sytuacje stresowe) oraz ograniczyć masturbację.
Jeżeli we własnym zakresie nie uda się poprawić jakości współżycia, być może warto byłoby skorzystać z konsultacji lekarza, najlepiej seksuologa.

Pozdrawiam serdecznie!