Mam plamienia i zaburzoną miesiączkę

Mam 27 lat i od niedawna z mężem staramy się o dziecko. Mieszkamy w Szwecji i mieliśmy oboje badania, ponieważ mam trudności z zajściem.
Zażywałam tabletki ułatwiające zajście w ciążę, teraz nie wiem co myśleć, ponieważ już 10 dni nie mam okresu. Ostatnio zamiast okresu miałam brązowe plamienia przez niespełna 3 dni (25.12-27.12.2009 ostatni raz). Robiłam testy ciążowe ale wyszły negatywnie. Dodam też, że żadnych objawów ciąży nie mam. Czy mogę być w ciąży, czy to tylko moje urojenia?
Z góry dziękuję za odp.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Żadne napisane przez Panią objawy nie są niestety dowodem zajścia w ciążę. Lek, który Pani przyjmowała ma jako objaw uboczny zaburzenia miesiączkowania, co może wyrażać się właśnie plamieniami brązowymi, nieregularnym cyklem.
Rozumiem, że test ciążowy wykonywała Pani więcej niż jeden raz, co też nie wskazuje na ciążę. Jeżeli zaburzenia miesiączkowania będą się utrzymywały proponuję konsultacje z lekarzem prowadzącym ginekologiem w celu kontrolnego badania czy ewentualnego zmodyfikowania postępowania.

Życzę powodzenia!