Mammografia 39-latki do analizy

lat 39-wynik badania;--mammografia-piersi tłuszczowo-gruczołowe.W piersi prawej na zdj.skośnym w kw.górnych owalny dobrze odgraniczony,słabo wysycony cień o śr.10mm,a badaniu mmg zmiana łagodna.podejrzanych zageszczeń,mikrozwapnień w piersiach w badaniu mmg nie stwierdza się.Moje pytanie czy powinnam wykonac dodatkowe badanie,bo z zalecenia mam tylko samokontrolę i badanie mmg za 2 lata.dodam że w rodzinie wysoki procent na umieralnosć na raka.

USG piersi ostatecznie odpowie na pytanie co od opisanej zmiany. Poza tym, zgodnie z zaleceniem, samobadanie piersi raz w miesiącu, po miesiączce. Jeżeli wywiad onkologiczny jest pozytywny, USG raz w roku i mammografia raz na dwa lata na razie może wystarczyć.

Na podstawie opisu ww. badania nie ma podstaw do dodatkowych badań!!! PROSZĘ BYĆ POD STAŁĄ OPIEKĄ LEKARZA PROWADZĄCEGO!!! zż