Masturbacja a przyjemność

Witam,mam23 lata i dosyć nietypową przypadłość, po każdej masturbacji czuję się zdołowany. Wytrysk mam w chusteczki które wyrzucam do kosza na śmieci. Po masturbacji zawsze biorę prysznic, ale często czuję silny lęk przed tym że mogę zostawić plemniki w wannie, na kranie czy w toalecie a ktoś kto korzysta po mnie z łazienki może zajść w ciążę przez kontakt z resztkami nasienia po wytrysku. Mam dwie siostry.Proszę o opinie-czy jest możliwe że któraś zajdzie w ciążę przeze mnie. Jak uniknąć lęku?

Witam Pana,

Po pierwsze- nie można zajść w ciąże w wyniku przypadkowego kontaktu z nasieniem, które znalazło się na sprzętach łazienkowych, z których korzysta Pan wspólnie z siostrami. Plemniki zachowują swoje właściwości pozwalajace na zapłodnienie jedynie w okreslonych warunkach Ph, wilgotności itd. Takie warunki nigdy nie są spełnione, jeśli nasienie wydostaje się na sprzęty i tam pozostaje przez wiele godzin.
Po drugie Pana "zdołowanie po wytrysku" może wynikać z braku akceptacji masturbacji jako formy ekspresji sesksualnej. Dla mężczyzn w Pana wieku, przy nieobecności partnerki seksualnej masturbacja pozostaje fizjologiczną i wręcz "zalecaną" formą rozładowywania napiecia seksualnego.
Po trzecie Pana obawy o zanieczyszczenie sprzętów domowych mogą spełniać kryteria obsesyjnych myśli. Obsesje to nawracające, "niechciane: myśli dotyczące najczęściej tematyaki kontroli seksualności lub kontroli agresji, które powodują cierpienie, dyskomfort czy jak Pan pisze :"poczucie zdołowania". Jesli ma Pan poczucie, że myśli o zanieczyszczaniu przedmiotów nasieniem (lub myśli o innej tematyce, o któej Pan nie pisze) są przez Pana nieakceptowane i "nawracają zbyt często" , negatywnie wpływając na Pana funkcjonowanie życiowe czy zawodowe, dobrze byłoby zgłosić się na konsultację psychiatryczną w celu zdiagnozowania problemu oraz dostosowania odpowiedniego postępowania terapeutycznego.

Więcej informacji nt. obsesji i kompulsji znajdzie Pan na mojej stronie internetowej

www.psychiatrawarszawa.com.pl

Pozdrawiam!

Justyna Holka-Pokorksa