Czy masturbacja jest przyczyną braku wytrysku?

Witam, mam 21 lat i podczas seksu z moją partnerką nie mogę dojść do wytrysku. Bardzo często się masturbuję i może to jest przyczyną? Podczas masturbacji osiągam wytrysk. Czy jak przestanę się masturbować przyjemność z seksu powróci?
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Zbyt częsta masturbacja mężczyzny może być przyczyną zaburzeń erekcji i ejakulacji, głównie w mechanizmie wycieńczenia. Częste masturbowanie może naturalnie zmniejszać ilość nasienia w ejakulacie.
W opisanej sytuacji być może istnieje związek pomiędzy brakiem satysfakcji oraz zaburzeniami ejakulacji a częstą masturbacją. Proponuję ograniczyć aktywność seksualną do stosunków z partnerką, a być może powróci satysfakcja oraz pełna sprawność seksualna.

Redakcja abcZdrowie.pl