Migotanie przedsionka a gruczolak przysadki

Witam. Stwierdzone migotanie prEdsionka wykryte metodą holter. Betablokery 20mg plus tabletki na uspokojenie xanax. Stwierdzone rownież podwyższona prolaktyna co wywołała mlekotok,bóle głowy-tomograf/czekam.lekarz wykluczył guzy na jajnikach podejrzewa Gruczolaka przysadki tzw guz wewnatrzczaszkowy/ biorę leki. Mam okropne zawroty głowy tętno nadal skacze 130 w stanie spoczynku. Odchodzę od zmysłów nie mam juz siły tak sie czuć, co robić kochani lekarze? Proszę o pomoc...

Witam Panią,

Na początek radziłbym ostrożnie postępować z xanaxem - lek ten bardzo uzależnia. Dodatkowo jego zażywanie powoduje zwiększenie poziomu prolaktyny we krwi. Celem właściwej oceny gruczolaka przysadki lepiej wykonać MRI z kontrastem, niż tomografię. Jeśli miałaby Pani zmianę o charakterze prolactinoma, to jest to jedyny rodzaj guzów przysadki, które często bardzo ładnie reagują na farmakoterapię i nie trzeba ich operować. Warto jednak również oznaczyć inne hormony przysadki.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz