Mleko z obniżoną zawartością laktozy a dieta

Mam pytanie odnośnie mleka z obniżoną zawartością laktozy. Po spróbowaniu owego mleka zauważyłam, że jest ono słodsze od zwykłego. Zaciekawiona tym tematem natrafiłam na informację, że słodki smak takiego mleka jest wynikiem rozkładu laktozy na glukozę i galaktozę i że po wypiciu takiego mleka w organizmie następuje błyskawiczny wzrost glukozy we krwi, jak po zjedzeniu słodkiego batona. Chciałam zapytać czy jest to prawda i czy w związku z tym jest ono nie wskazane dla osób dbających o linię?

Rzeczywiście wzrost poziomu cukru we krwi jest nieco szybszy niż w przypadku zwykłego mleka, jeśli nie będzie pite w zbyt dużych ilościach nie powinno znacząco wpłynąć na sylwetkę