Monitorowanie holterowskie EKG u 16-letniego syna

Mój 16-letni syn miał monitorowanie holterowskie EKG i ma wiodący rytm zatokowy i węzłowy zastępczy średnio 51/min z minimum 37/min-zwolnienie zatokowe z pobudzeniem węzłowym w godzinach nocnych i maksimum 104/min-przyspieszenie zatokowe. Zarejstrowano bardzo liczne epizody rytmu węzłowego, zastępczego-w godzinach dziennych i nocnych, o HR 42-44/min z izorytmicznym rozkojarzeniem przedsionkowo-komorowym. Zarejstrowano 1 pobudzenie przedwczesne komorowe i 1 nadkomorowe. czy mam się martwić??

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, potrzebne jest zdiagnozowanie przyczyny powyższego stanu i w tym celu udać się do kardiologa. Pozdrawiam