Możliwość dwóch skanów w ciągu pięciu dni w 30. tygodniu ciąży

W 30 tyg ciazy mam 2 scany prywatnie I w szpitalu. Czy mozna w przedziale 5 dni je wykonac. Lekarz prywatnie wyjezdza I chce mi zrobic ostatni scan czy wszystko jest ok a Szpital ma obowiazkowe badanie. Czy mozna dwa scany zrobic w tak krotkim czasie czy to nie zaszkodzi dziecku.

Piotr Pilarski

Ma Pani na myśli USG? Powinno się unikać niepotrzebnych badan USG jednak nie stwierdzono negatywnego wplywu na płód.

Pozdrawiam