Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 5 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Możliwość uszkodzenia mięśnia sercowego i arytmii u dziecka po lekach?

11-letnie dziecko dostawało przez 13 dni Dexaven. Trzy dni: 3x po 8 mg, kolejne 3 dni: 3x po 6 mg, później 3 dni: 3x po 4 mg i 4 dni: 2x po 4 mg. Dodatkowo augmentin przez 13 dni. (Wyniki badań: ALAT 131, AspAT 85). Czy takie dawki mogą wpłynąć na uszkodzenie mięśnia sercowego i arytmię?
ponad rok temu

Witam serdecznie leki o których Pani wspomina raczej nie wywołują martwicy mięśnia sercowego. Dexaven może w skrajnych przypadkach powodować zaburzenia elektrolitowe i w rezultacie arytmię ale są to przypadki kazuistyczne i pojawiające się przy długotrwałym stosowaniu. Chciałbym dodać także iż czasami w trakcie kuracji antybiotykiem z grupy beta laktamów ( augmentin) mogą pojawiać się okresowe podwyższenia enzymów wątrobowych ALAT i ASPAT.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy