Możliwość wykonania trzeciego cesarskiego cięcia

mialam juz dwa porody przez cesarskie ciecie i niestety po 13 latach jestem w ciazy i prawdopodobnie porod skonczy sie cesarka czy przy kolejnej operacji nie dojdzie do komplikacji czy do ryzyka.poniewaz od niedawna mieszkam w angli i obawiam sie opieki porodu czy wogule oni robia porod przez cesarke czy bede sie meczyc.z gory dziekuje

Elżbieta Rhone

Witam, podczas cięcia cesarskiego zawsze może dojść do powikłań. Zabieg jest tym trudniejszy, im więcej zrostów jest w jamie brzusznej (jest to skutek poprzednich operacji). Ilość zrostów zależy od tego ile operacji było przeprowadzonych oraz od skłonności danej osoby.