Mrowienie twarzy po wyrwaniu zęba

Mam 36 l. Od miesiąca (po wyrwaniu zęba z komplikacjami) mam pojawiające się kilka razy dziennie mrowienie (raczej delikatne) rąk (częściej lewej) oraz rzadziej nóg. Do tego odczuwam chwilami sekundowe (mało bolesne) ukłucie na twarzy (pod okiem, czasami w oczach), lub na głowie. Jestem osobą nerwową (do tego stres po walce z rakiem i śmierci ojca). Byłem u neurologa (krótki wywiad + sprawdz odruchów), który stwierdził, że jest ok. Niczego mi nie zapisał. Objawy są do dziś. Bardzo boję się SM

Bez dokładnego zbadania Pana ewentualnej asymetrii czaszki, zbyt zamkniętego zgryzu powodującego upośledzenie drenażu mózgu i bez analizy Pana postawy i tkwiących w niej przyczyn, a także przeanalizowania ewentualnych zaburzeń biochemicznych - ciężko jest wyrazić jednoznaczną opinię. Stres na pewno zaburza gospodarkę hormonalną i mineralną organizmu - potrzebne byłoby holistyczne leczenie. Serdecznie doradzam odstawienie wszelkich pokarmów zbożowych.

Podane dolegliwości wiązałabym raczej z wrażliwą psychiką a nie z powikłaniami po usunięciu zęba.Może warto byłoby porozmawiać o traumatycznych przeżyciach z psychologiem? Mnie pomogło. Pozdrawiam