Mycie rany po usunięciu operacyjnym torbieli włoskowej

Witam jestem 2 tydzien po usunieciu operacyjnie torbiel wloskowa, mam pytanie chirurg polecil mi mycie rany 3 razy dziennie oraz o nie zaklejanie jej aby oddychala ale problem polega na tym ze zauwazylem ze mi tam wpadlo kilka moich wlosow ktore sie przykleily i nie moge za nic ich wyplukac. co mam robic czy rana podczas gojenia sama wypcha te wlosy czy po prostu sie wrosna i moze dojsc do kolejnego zabiegu bo w da sie zapalenie

Witam. Czy gojenie postępuje na otwarto???, czy też rana jest zamknięta szwami? Ja nie lubię pozostawiania rany do wysuszania = otwartej. Rana "oddycha" Pana płucami, a nie skórą. Jeśli są włosy, to należy je wypłukać = umyć i wyczyścić - bardzo dobry jest octenisept.