Szwy po operacji usunięcia torbieli

[Torbiel pilonidalna] Witam. Jestem po operacji usunięcia torbieli. Minęło już 1,5 tygodnia. Na ranę zalozozone jest 5 szwów. W części gornej (2 pierwsze szwy) rana zrosla sie. Natomiast w części środkowej. Ciągle sączy się krew. Mam codziennie zmieniany opatrunek. ( Gazik w szparę posladkową a na to plaster prostokątny 5x15cm. ) Jaki jest możliwy czas powrotu do zdrowia, zgojenia się rany. Jak to przyspieszyć. Czy stosować jakaś specjalna sumpelemtacje w tym wypadku ?.

Torbiel pilonidalna wymaga czasem dlugotrwalego gojenia, nawet mimo wykonania operacji - czesto gojenie jest opoznione, albo wymaga kolejnego zabiegu (u nawet polowy pacjentow). Zatem uzbroic sie w cierpliwosc. Standardowe 10dni gojenia w tym wypadku nie maja zastosowania.

Witam , nie znam przebiegu ani efektu końcowego operacji - nie potrafię wiec odpowiedzieć autorytatywnie! Proszę pozostawać pod opieką operatora! Gojenie może przebiegać od kilku tygodni do kilku miesięcy! Proszę omówić ten temat z operatorem!!! z.żurawski